+48 607 596 990

Jak prawidłowo ocenić czy bateria w iPhone jest do wymiany?

20 listopada 2018 Naprawa iPhone Wymiana baterii w iPhone taśma

Wymiana baterii w iPhone

Wszystkie baterie akumulatorowe są częściami eksploatacyjnymi i mają ograniczoną liczbę cykli ładowania. Z czasem pojemność, wydajność i kondycja baterii spadają, wskutek czego ostatecznie wymagają one wymiany. Wymiana baterii w iPhone należy przeprowadzać raz na 2-3 lata użytkowania, podobnie dla komputera MacBook i iPada gdzie okres wyniesie 3-4 lata. Wszystko zależy więc od tego jak często korzystamy z danego urządzenia.

Wyświetla się Wam niska kondycja baterii iPhone, kiedy wymienić baterie?

Należy pamiętać, że przy niskim stanie naładowania baterii, starszej i wyeksploatowanej baterii lub niższych temperaturach użytkownicy częściej doświadczają nieoczekiwanego wyłączania. W rezultacie w ekstremalnych przypadkach wyłączenia mogą zdarzać się na tyle często, że urządzenie przestaje być niezawodne lub nadawać się do użytku. Można również zauważyć takie oznaki jak:

  Wolniejsze uruchamianie się aplikacji

  Niższa płynność przewijania

  Przygaszenie podświetlenia

  Niższa o nawet 3 dB głośność głośnika

  Wyłączona widoczność lampy błyskowej

Jak sprawdzić kondycję baterii?

W przypadku telefonów iPhone 6 i nowszych system iOS 11.3 i nowszy oferuje nową funkcję wyświetlania kondycji baterii oraz informowania o potrzebie jej wymiany. Elementy te są dostępne na ekranie Ustawienia > Bateria > Kondycja baterii. Dzięki temu wymiana baterii w iPhone oparta jest wtedy o wyniki testu a nie o subiektywną ocenę użytkownika. Jednakże nawet wymiana baterii w iPhone 5s jest uzasadniona i nadal często świadczymy taką usługę.

Standardowa bateria jest skonstruowana tak, aby zachowała 80% swojej pojemności po 500 całkowitych cyklach ładowania w normalnych warunkach. Należy pamiętać, że roczna gwarancja obejmuje serwisowanie wadliwej baterii. Oczywiście nie każda bateria jest już objęta gwarancją. W takim przypadku najlepszą opcją może być wizyta w iCare, który oferuje płatną wymianę baterii w zaledwie godzinę w następujących  cenach:

  • starsze modele iPhone, tj. 5 i 5c – 120zł
  • iPhone 5s i SE – 150 zł
  • w przypadku iPhone 6 – 180 zł
  • cena dla iPhone 6 Plus, 6s, 6s Plus i 7 – 200 zł
  • model iPhone 7 Plus – 250 zł
  • cena dla iPhone 8 – 300 zł
  • model iPhone 8 Plus – 350 zł
  • iPhone X – 450 zł

Jeżeli nie masz czasu na wizytę w serwisie, skorzystaj z możliwości dostarczenia do nas swojego iPhone kurierem i dostań dodatkowo 10% RABATU na wymianę baterii.

Serwis iCare – bezpieczna i szybka naprawa bez wychodzenia z domu!

kliknij w zdjęcie żeby przejść do formularza zamówienia kuriera