+48 607 596 990

Kondycja baterii w iPhone, czy należy ją wymienić?

20 listopada 2018 Naprawa iPhone Wymiana baterii w iPhone taśma

Wymiana baterii w iPhone

Wszystkie baterie akumulatorowe są częściami eksploatacyjnymi i mają ograniczoną liczbę cykli ładowania.

Chemiczne zużywanie się baterii litowo-jonowych powoduje powolny spadek ilości energii, jaką przechowują. W wyniku tego skraca się czas, po którym telefon wymaga doładowania. Określamy to jako maksymalna pojemność baterii — tj. pojemności baterii względem jej pojemności, gdy była nowa. Oprócz tego spada również gotowość baterii na chwilowy pobór mocy (szczytowy pobór mocy).

Przy niskim stanie naładowania baterii oraz jednoczesnym wyższym wieku chemicznym baterii/niższych temperaturach, użytkownicy częściej doświadczają nieoczekiwanego wyłączania. W ekstremalnych okolicznościach wyłączenia mogą zdarzać tak często, że urządzenie przestaje być niezawodne lub nawet przestaje się nadawać do użytku. Wymiana baterii w iPhone należy przeprowadzać raz na 2-3 lata użytkowania, podobnie dla komputera MacBook i iPada gdzie okres wyniesie 3-4 lata. Wszystko zależy więc od tego jak często korzystamy z danego urządzenia.

Wyświetla się Wam niska kondycja baterii iPhone, kiedy wymienić baterie?

Należy pamiętać, że przy niskim stanie naładowania baterii, starszej i wyeksploatowanej baterii lub niższych temperaturach użytkownicy częściej doświadczają nieoczekiwanego wyłączania. W rezultacie w ekstremalnych przypadkach wyłączenia mogą zdarzać się na tyle często, że urządzenie przestaje być niezawodne lub nadawać się do użytku. Można również zauważyć takie oznaki jak:

  Wolniejsze uruchamianie się aplikacji

  Niższa płynność przewijania

  Przygaszenie podświetlenia

  Niższa o nawet 3 dB głośność głośnika

  Wyłączona widoczność lampy błyskowej

Jak sprawdzić kondycję baterii?

W przypadku telefonów iPhone 6 i nowszych system iOS 11.3 i nowszy oferuje nową funkcję wyświetlania kondycji baterii oraz informowania o potrzebie jej wymiany. Elementy te są dostępne na ekranie Ustawienia > Bateria > Kondycja baterii. Dzięki temu wymiana baterii w iPhone oparta jest wtedy o wyniki testu a nie o subiektywną ocenę użytkownika. Jednakże nawet wymiana baterii w iPhone 5s jest uzasadniona i nadal często świadczymy taką usługę.

Maksymalna pojemność baterii

Na ekranie Kondycja baterii dostępne są informacje o maksymalnej pojemności baterii i jej gotowości na szczytowy pobór mocy.

Maksymalna pojemność baterii jest miarą pojemności baterii urządzenia względem pojemności, gdy była nowa. Wraz z rosnącym wiekiem chemicznym pojemność baterii spada, przez co urządzenie może częściej wymagać ładowania. W zależności od czasu, jaki upłynął między wyprodukowaniem telefonu iPhone a jego aktywacją, pojemność baterii może być nieco mniejsza niż 100%.

Kiedy kondycja baterii iPhone ulega pogorszeniu, spada też jej gotowość na szczytowy pobór mocy. Na ekranie Kondycja baterii jest dostępne pole: Gotowość na szczytowy pobór mocy.

Kondycja baterii

Normalna wydajność

Kiedy stan baterii pozwala obsłużyć szczytowy pobór mocy przez urządzenie i funkcja zarządzania wydajnością nie jest używana, jest wyświetlany ten komunikat: Bateria może obecnie obsłużyć szczytowy pobór mocy przez urządzenie.

Standardowa bateria jest skonstruowana tak, aby zachowała 80% swojej pojemności po 500 całkowitych cyklach ładowania w normalnych warunkach. Należy pamiętać, że roczna gwarancja obejmuje serwisowanie wadliwej baterii. Oczywiście nie każda bateria jest już objęta gwarancją. W takim przypadku najlepszą opcją może być wizyta w iCare, który oferuje płatną wymianę baterii w zaledwie godzinę w następujących  cenach:

  • starsze modele iPhone, tj. 5 i 5c – 120zł
  • iPhone 5s i SE – 150 zł
  • w przypadku iPhone 6 – 180 zł
  • cena dla iPhone 6 Plus, 6s, 6s Plus – 200 zł
  • model iPhone 7 – 200 zł
  • model iPhone 7 Plus – 250 zł
  • cena dla iPhone 8 – 250 zł
  • model iPhone 8 Plus – 250 zł
  • iPhone X oraz wyżej – 350 zł

Jeżeli nie masz czasu na wizytę w serwisie, skorzystaj z możliwości dostarczenia do nas swojego iPhone kurierem i otrzymaj dodatkowo 10% RABATU na wymianę baterii.

Serwis iCare – bezpieczna i szybka naprawa bez wychodzenia z domu!

kliknij w zdjęcie żeby przejść do formularza zamówienia kuriera

Przeczytaj również o tym jak chronić swój iPhone przed bakteriami i wirusami.